Loading...
Lanzarote2022-06-13T11:08:25+02:00

WYSPY KANARYJSKIE

LANZAROTE!

Lanzarote – należąca do Hiszpanii wyspa na Oceanie Atlantyckim, będąca częścią archipelagu Wysp Kanaryjskich. Leży nieopodal północno-zachodnich wybrzeży Afryki, wraz z całym archipelagiem zaliczana jest do Makaronezji. Jest to wyspa pochodzenia wulkanicznego, położona na Oceanie Atlantyckim ok. 125 km od wybrzeży Maroka i 1000 km od Półwyspu Iberyjskiego.

Wyspa Lanzarote – Wycieczki na Lanzarote

Lanzarote jest wyspa która da się lubić. Lub nie. Miałam okazje poznać rożnych ludzi i rożne reakcje na temat Lanzarote. W mojej pracy przewodnika zawsze próbuje przeciągnąć turystów na polówkę „lubię” bądź „kocham”, jednak jestem świadoma tego ze tyle gustów ile kolorów i nie zawsze Lanzarote wpisuje się na listę ulubionych miejsc. Miałam tez ekstremalne przypadki przejścia z polówki „nienawidzę” na „kocham”, po jednej wycieczce ze mną w roli drugoplanowej!

Lanzarote można podzielić na dwie polówki – północ i południe, każda z nich to inny świat. Już sama wyspa jest osobnym światem na planecie Ziemi! Jedno jest pewne i nie da się zaprzeczyć, ze wyspa robi wrażenie!

Jeśli chodzi o charakter wyspy, może kojarzyć się z Marsem bądź Księżycem  i wszystko ma swój lad i porządek nawet jeśli nie lubujemy się w podróżach na obce planety, na pewno będziemy w stanie to dostrzec i przyznać, ze tak własnie jest. Ja osobiście porównuje tą wyspę do kolosalnej galerii sztuki, gdzie każdy kamień ma swój sens, a mistrzem w tego typu sztuce był niezastąpiony mieszkaniec wyspy, wielki artysta Cesar Manrique, o którym lobie podczas wycieczek opowiadać.

Pytanie: o czym ja nie lubię opowiadać? Wiem! O polityce!!!

W mojej pracy przewodnika opowiadam o wszystkim z własnego punktu widzenia pozostawiając Wam zawsze coś do odkrycia samemu. Żeby nie było nudno. Z reszta na Lanzarote nudzić się nie da o czym przekonacie się sami.

Jeśli będziecie planować wakacje na wyspie na pewno zapamiętacie trzy nazwy: Playa Blanca, Puerto del Carmen i Costa Teguise – to trzy główne miejscowości turystyczne! Playa Blanca jest najbardziej elegancka, ma najwięcej hoteli 4 i 5-cio gwiazdkowych, z piękna marina pełna luksusowych jachtów. Puerto del Carmen to najstarsza miejscowość turystyczna, ulubione miejsce Anglików i Irlandczyków, z wieloma barami, piękna promenada . Costa Teguise to miejscowość najbardziej wysunięta na północ, gdzie hula największy wiatr. Oczywiście to w dużym skrócie.

Sprawdź w naszej ofercie, jakie wycieczki przygotowaliśmy dla Ciebie!

WYCIECZKI NA LANZAROTE

Zwiedzaj nami jedną z najciekawszych wysp Kanaryjskich – Lanzarote!